Restauracija stare vatrogasne pumpe iz 1933.

godine

Vatrogasna motorna pumpa marke C. D. MAGIRUS A. G. ULM, model PIII/28, u Dobrovoljno vatrogasno društvo Trogir pristiže davne 1933. godine iz Beča kao tek druga motorna štrcaljka u posjedu Društva.

Nakon što je godinama uspješno služila za gašenje požara i uvježbavanje vatrogasca, preseljenjem u društvene prostorije zgrade Madirazza te nabavkom nove, suvremenije opreme, pumpa polako biva zapostavljena te naposljetku uskladištena u prostorijama poljoprivredne zadruge Obnova u Trogiru.

Tek u mjesecu ožujku 2010. godine vatrogasci ponovno preuzimaju svoju, gotovo zaboravljenu i zapuštenu imovinu, te ju vraćaju u njeno izvorno okruženje, vatrogasni dom na Balančanama.

Ideja je da se do studenog 2013. godine pumpa potpuno restaurira i u punom sjaju predstavi građanima i gostima u Muzeju grada na izložbi povodom obilježavanja 110. godina osnutka DVD-a Trogir.

Voditelj ovog projekta, uz pomoć kolega vatrogasaca, je član Dragan Pavković.

Pogledajte slike restauracije pumpe u GALERIJA.